اهم بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای محترم مجلس خبرگان

اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری بعد از برگزاری آخرین جلسه رسمی دوره چهارم با مقام معظم رهبری دیدار نمودند.

 

در ابتدای جلسه آیت الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری، طی سخنانی به ارائه گزارشی از برگزاری این دوره از اجلاس خبرگان پرداختند.

 

پس از آن مقام معظم رهبری به ارائه رهنمود پرداختند که اهم این بیانات به شرح زیر می‌باشد:

 

مردم در این انتخابات واقعاً خوش درخشیدند و  با این مشارکت بالا، اعتماد خود را به نظام اسلامی به صورت عملی نشان دادند/ حالا نوبت مسئولان است که به وظایف خود عمل کنند.

برخی بزرگان هستند که رأی آوردن و یا رأی نیاوردن، هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی‌کند و آقایان یزدی و مصباح از این افرادند که حضورشان باعث افزایش وزانت مجلس خبرگان می‌شود و نبودشان خسارت است.

 

این انتخابات بار دیگر نادرستی سخنان فتنه‌گران ۸۸ را نشان داد/ از ویژگی‌های این انتخابات رفتار کاملاً نجیبانه‌ی کسانی بود که رأی نیاوردند؛ برخلاف رفتار نانجیبانه‌ی فتنه گران ۸۸/ اعلام اعتماد مردم به نظام، برعکس تلاش دشمن برای «ایجاد دوقطبی مردم و نظام» و «بی‌اعتباری انتخابات» بود.

 

افرادی که به شورای نگهبان هجمه می‌کنند، ناخواسته از دشمن تبعیت میکنند/ شورای نگهبان اگر نتواند شرایط قانونی را در فردی احراز کند، نمی‌تواند وی را تأیید کند و این عمل به قانون است/ هرگونه تخریب شورای نگهبان، اقدامی غیراسلامی، غیرقانونی، غیرشرعی و غیرانقلابی است.

 

وظیفه‌ی مجلس_خبرگان «انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن» برای انتخاب رهبر آینده است/ لازم است در انتخاب رهبر آینده رودربایستی‌ها و مصلحت‌اندیشی‌ها کنار گذاشته شود/ اگر در این وظیفه کوتاهی شود، قطعاً در اساس کار کشور مشکل به‌وجود می‌آید.

 

باید با همه‌ی دنیا البته به‌جز آمریکا و رژیم_صهیونیستی ارتباط داشته باشیم اما باید بدانیم که دنیا منحصرِ در غرب و اروپا نیست/ رفت و آمد با غربی‌ها تاکنون هیچ اثر مثبتی نداشته و باید در عمل مشخص شود وگرنه صرفاً تفاهم بر روی کاغذ فایده‌ای ندارد.

 

رهبر انقلاب با اشاره به ایام فاطمیه:
در ذکر مناقب آن بزرگوار باید دقت شود که مسائل اختلاف‌افکن مطرح نشود زیرا امروز سیاست اهریمنی جبهه‌ی استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنّی است/ البته بیان تاریخ با رعایت موازین، ادب و در نظر گرفتن مصالح اشکالی ندارد اما نباید اختلاف و بغض ایجاد شود/ روحانیت معظم نباید اجازه دهد که با رنجاندن اهل سنت، نقشه‌ی اختلاف‌افکنی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها اجرا شود.

 

لینک دانلود فیلم کامل بیانات مقام معظم رهبری:

نسخه با کیفیت :

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/32575/13941220_6694.mp4

نسخه موبایل:

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/32575/13941220_6694.3gp

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین مطالب

همکاری با ما