در پاسداشت دکتر احمد توکلی؛ مردی که با فساد سر ستیز دارد!

دکتر احمد توکلی نماینده فعلی مردم تهران به دلیل قرار گرفتن در لیست منتصب به اصولگرایان که بخش قابل توجه‌ای از آنها متعلق به جبهه پایداری بود و خیزش آرای خاموش به نفع جریان اصلاح طلب و اعتدالگرا، موفق به ورود به مجلس دوره دهم شورای اسلامی نشد. این که چرا جناب دکتر علیرغم همه اختلاف نظرها و پیشبینی‌ها خود را از این لیست جدا ننمود، بحث دیگری است؛ که خود ایشان اگر صلاح بدانند حتما توضیح خواهند داد.

 

جنس احمد توکلی از قماشی است که درد ملت دارد و اگرچه خود را وابسته به جناح خاص می‌داند ولی در عمل نشان داده وام دار هیچ جناحی نیست و همواره در چهار چوب عقلانیت و اصول خود عمل نموده و در این راه پرچم مبارزه با رانت خواری و فساد سیستماتیک را برافراشته است. این رویکرد از زمانی که به عنوان کاندیدای مستقل در عرصه ریاست جمهوری به عنوان رقیب جریان غالب پا به عرصه نهاد، خود را بیشتر نشان داد و با انتقادهای گسترده به سیاستهای اقتصادی دولت احمدی نژاد در مجلس‌های هشتم و نهم مشخص نمود که آن گفتمان انتخاباتی از هویت و استقلال رأی لازم برخوردار است و صرفاً علیه هاشمی و له احمدی نژاد نبوده و نیست.

یاد دارم که چندی پیش نیز حتی در بستر بیماری دست از تلاش برنداشت و با ارسال دو نامه، یکی خطاب به نمایندگان مجلس و دیگری خطاب به دکتر روحانی رئیس جمهور، به وظیفه دینی، انقلابی، نمایندگی و رسانه‌ای خود عمل نمود. حضور امثال دکتر توکلی‌ها در عرصه مجلس، رسانه و دانشگاه، نعمت ذی قیمتی است که باید قدردان آن بود. آنانی که با صدای رسا علیه فساد فریاد می‌زنند، لاجرم دست و دامن و جیب پاکی داشته‌اند و این خود از برکات جامعه‌ای است که هنوز در برابر فساد حساسیت دارد و به امید مبارزه و اصلاح وضع موجود، زنده و شاداب و بانشاط، امید به افق‌های روشن‌تر دارد.

این که مردم تهران در این انتخابات قدرت تشخیص اصلح را فدای احساسات فرو برده خود در 6 سال گذشته نمودند و بدون شناخت و بی‌توجه به حضور برکاتی همچون دکتر احمد توکلی در دیگر لیست‌ها، به فهرست امید رأی کامل دادند؛ چیزی از ارزش‌های جناب دکتر احمد توکلی کم نخواهد نمود و بی‌شک در مجلس دهم جای صدای ایشان خالی خواهد ماند.

منش و رفتار توکلی و توکلی‌ها می‌تواند سرمشقی برای نمایندگان منتخب و همچنین اهالی رسانه باشد. نماینده ویا رسانه‌ای که در برابر فساد چه سیاسی، چه اقتصادی و چه فرهنگی و اجتماعی سکوت کند به مرگ مغزی دچار خواهد شد و حیاتش از نوع نباتی خواهد بود. آنان که فساد را برنمی‌تابند و فریاد می‌زنند و هزینه می‌پردازند، آنان زنده‌ی همیشه تاریخند. چه مردم تهران و دیگر شهرها آنها را منتخب خود بدانند و چه ندانند.

در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای جناب دکتر احمد توکلی، امیدوارم که جناب دکتر سبک بار از مسئولیت پیشین با فراق خاطر منادی حق و صدای مظلوم باشند و به عنوان نماینده همه مردم ایران به راه خویش با صلابت و شهامت همچون گذشته ادامه دهند. ان شاء الله.

*علی طاهری

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین مطالب

همکاری با ما